Beżowe okno studyjne

Od lat jestem wierna bieli i uwielbiam ‘białe okno’, ale muszę szczerze przyznać, że beżowe też mnie zauroczyło.
Jest bardzo nastrojowe, z przepięknym światłocieniem, cudownymi tonami i podkreśloną głębią.

Biały pokój z białym oknem studyjnym zdążył już podbić serca wielu z Was. Co powiecie natomiast na jego beżową wersję?
Dzisiejszy wpis to mini pomocnik w stworzeniu ‘beżowego studia’, który powstał na podstawie najczęściej pojawiających się od was pytań.


1. Skąd są pościel i zasłonki?

Beżowe zasłonki oraz pościel to lniana kolekcja z H&M. Cena nieco wysoka, ale musicie przyznać, że robią robotę ;) Moim zdaniem warto zainwestować w taki zestaw. Jeśli planujecie zrobić więcej niż 1-2 sesje w tej stylizacji, to ta inwestycja się zwróci. Podobne widziałam też w Zarze :)

Jasne zasłonki na środku okna to Hilja z Ikea. Całość została zawieszona na stelarzu do tła :)

2. Co to za tło?

Mam dla was złą i dobrą wiadomość :) Zła, to taka, że to nie jest tło, które można kupić, tylko prawdziwa ściana w studiu Ambient we Wrocławiu. Jest to stary budynek, gdzie dekady tynku i farby naturalnie się zestarzały i stworzyły to piękne tło. Natomiast nie martwcie się, nie wszystko stracone :)
Mam przetestowany sposób jak niskim kosztem i w ekspresowym tempie (bo dosłownie w kilka minut) można stworzyć u siebie w studiu tymczasowe tło, imitujące właśnie np. stary tynk. Zainteresowanych zapraszam do zerknięcia na ten post na Instagramie.

3. Jak zrobić beżowe okno? Tu mnie zasypaliście pytaniami ;)


- Czy zasada jest taka sama jak przy białym oknie studyjnym?

Beżowe okno bazuje na zasadzie białego okna, ale kilka z jego elementów musi być zmodyfikowanych. Najważniejsza zmiana to odcięcie światła od tła w celu wprowadzenia intensywniejszej głębi. Można ten efekt osiągnąć na kilka sposobów, ja tym razem zdecydowałam się na zwiększenie odległości między lampą a tłem. Nie stosowałam też już żadnego wypełnienia cieni.

- Czy jedna lampa wystarczy do takiego okna?
Tak :)

- Czy jest tu jakieś inne źródło światła poza lampą błyskową? Czy było czymś doświecane? Czy wszystkie okna są zasłonięte?
Lampa błyskowa jest jedynym źródłem światła, a w części studia gdzie były robione zdjęcia, wszystkie okna były zasłonięte, tak więc było dość ciemno.

- Jaka lampa jest użyta do takiego okna?
W trakcie tej sesji użyty był akurat Atlas 400, ale tak naprawdę większość lamp błyskowych się tu sprawdzi.

4. Czy to jest materac dmuchany zamiast łóżka?

Tak, dokładnie tak :) Czasami, zwłaszcza kiedy pracuję w wynajętym studiu, posiłkuję się materacami dmuchanymi zamiast łóżka. Jest to świetna alternatywa dla tych fotografów, którzy z jakiegoś powodu nie mogą/nie chcą mieć prawdziwego łóżka w studiu. Jeśli się zdecydujecie na zakup takiego ‘airbed’, to przy zakupie zwracajcie uwagę na wysokość materaca i wybierzcie taki, który jest minimum 40cm wysoki. Może być jeszcze wyższy, ułatwia to pracę z modelami.

5. Czy jestem w stanie zrobić takie okno w małym studiu?

Jak najbardziej :) Na taką scenkę wystarczy powierzchnia około 3mx3m.


Jasne czy ciemne, białe czy beżowe... po prostu 'okno studyjne'. Za to kocham światło studyjne - za to, że można się nim bawić i kreować.
Zamiast bieli lniana beżowa pościel i zasłonki, tło w podobnym odcieniu oraz drzewko oliwkowe i jesteśmy w zupełnie innym klimacie!

Tak więc, udanej zabawy kochani! A jeśli skorzystacie z moich porad i inspiracji, to bardzo będzie mi miło jak mnie oznaczycie, chętnie do was zajrzę!


Jeśli interesuje was tematyka OKNA STUDYJNEGO i chcielibyście poznać jego tajniki, to zapraszam na mój warsztat online. W trakcie tego warsztatu omawiane są obie wersje okna, biała i beżowa.


Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Was przydatny! Dajcie też znać, o czym chcielibyście jeszcze usłyszeć. Możecie napisać komentarz pod tym postem, albo wpaść na Instagram.
Wasz feedback jest nieoceniony. Dziękuję, że tu jesteście!

Do następnego razu,
Kasia

Previous
Previous

Z wizytą u… Sarah Kate

Next
Next

Pozy dla niesiedzących niemowlaków